Złoty i czarny od zawsze kojarzone są z luksusem. Połączenie tych kolorów stosowane jest dla wyróżnienia produktów lub usług z górnej półki.

Projekt tych wizytówek należy do jednych z naszych ulubionych. Mamy tutaj kilka ciekawych technik drukarskich – kaszerowanie, sitodruk  oraz metodę hot-stamping (złocenie, w tym przypadku w kolorze miedzianym). Pozwoliło to na uzyskanie bardzo klasycznego, ale jednocześnie też zwracającego uwagę projektu. Wizytówki są miedziano-czarne. Rewers to miedziany papier barwiony w masie z czarnym nadrukiem, natomiast awers to czarny papier z miedzianym

Read more

Projekt czarno-złotych wizytówek dla drukarni potraktowano bardzo poważnie. Udowodniano tym samym, że to nie jest tak, iż szewc w dziurawych butach chodzi. Wizytówki firmowe AGAnet mają w sobie coś, co sprawia, że przyciągają uwagę.

Dzięki wykorzystaniu druku 3D można osiągnąć naprawdę ciekawy rezultat nawet w przypadku bardzo prostych wizytówek.

Przy tworzeniu tych wizytówek wykorzystano kolor zaufania, czyli granatowy w połączeniu z bielą. Kaszerowane (klejone) wizytówki mają na awersie logo firmy (srebrzenie, hot-stamping), natomiast rewers pokrywają dane kontaktowe.

Wizytówki nie zawsze muszą być jedną warstwą papieru. Nie zawsze też takim maksimum są 2 warstwy. Czasami można zastosować 3 warstwy i wtedy osiągnięty efekt będzie jeszcze lepszy, a na pewno bardziej fantazyjny.

Przy tworzeniu ekskluzywnych wizytówek bardzo ważna jest zarówno prostota, jak i na tzw. efekt wow. Ten efekt można osiągnąć w naprawdę prosty sposób – dzięki wykorzystaniu ogólnodostępnych metod, ale jednocześnie też dzięki nowatorskiemu pomysłowi i zastosowaniu rozwiązań, które przełamują schematy.

Drukując ekskluzywne wizytówki dla Farma Noe, zdecydowano się na bardzo eleganckie, ale jednocześnie też dość rzadko spotykane połączenie kolorystyczne. Wizytówki w kolorystyce granatowo-srebrnej. Efekt zachwyca, a więcej o tym projekcie dowiesz się poniżej.

Wizytówki dla biura architektów to prawdziwa zabawa kolorem i formą. Celem było uzyskanie bardzo przykuwającego wzrok efektu, ale jednocześnie też zadbanie o czytelność wizytówek i ich właściwy odbiór.

Projekt wizytówek został stworzony dla branży projektowej – dla studia architektury i aranżacji wnętrz. Projekt miał być prosty, ale jednocześnie, by zawierał elementy sugerujące kreatywność. Całość miała być przejrzysta, a jednocześnie skłaniać do skorzystania z kontaktu.

Projekt tej wizytówki jest ekskluzywny, ale jednocześnie w miarę prosty oraz wyjątkowo czytelny. Dzięki połączeniu kilku rodzajów technik drukarskich uzyskano doskonałe jakościowo wizytówki o wysokim stopniu estetyki.

Wizytówki dla branży kreatywnej powinny być śmiałe, energetyczne i wykonane z pomysłem. Muszą nieść za sobą pozytywny przekaz emocjonalny i zachęcać do skorzystania z możliwości kontaktu.

Znalezienie balansu między prostotą a efektywnością to zadanie dla mistrzów grafiki i projektowania. Chodzi przecież o to, żeby nie przesadzić w żadną stronę, a znaleźć taki złoty środek. Dzięki niemu projekt wizytówki jest idealny – lekki, czytelny, ale jednocześnie też wystarczająco atrakcyjny. W przypadku wizytówek dla Pracuj.pl ten efekt został osiągnięty w 100%. Powstały w ten sposób niezwykle ekskluzywne wizytówki.

Ekskluzywne kaszerowane wizytówki z powyższego zdjęcia wykonane z dwóch warstw papieru o gramaturze 270 g/m2. Curious Skin Indigo i Olin Regular Absolute White. Wizytówki są dwustronne, ale ilość treści, jaką zawierają, jest niewielka.

Projektując wizytówki dla Klientów pracujących w branżach ekskluzywnych, trzeba dopasować projekt do oczekiwań grupy docelowej. W tym przypadku dla kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii. Dziedziny te, jak wiadomo, nie są dziedzinami „pierwszej potrzeby”. Z usług lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów korzystają osoby, których status materialny jest nieco wyższy od przeciętnego, a co za tym idzie, oferta musi być właściwie zaprezentowana.

Połączenie bieli i czerwieni mocno rzuca się w oczy i zapada w pamięć. Tą cechę wykorzystano przy projektowaniu tych kaszerowanych wizytówek. Klejenie dwóch warstw papieru pozwoliło na uzyskanie grubych kartoników o odpowiedniej ciężkości. Do stworzenia tego projektu posłużyły papiery o gramaturze 350 i 330 gramów. Treść została naniesiona przy pomocy sitodruku, a całość zalaminowana.

Czerń to kolor luksusu. Wszystko, co czarne, kojarzy nam się jednoznacznie z dobrą jakością.

Wizytówki 3D dla 4 Berry to projekt, który darzymy szczególnym sentymentem. W przypadku tych wizytówek wykorzystano atrakcyjne, kolorowe logo, które zostało umieszczone w pionie. Zajmuje niemalże cały awers wizytówki i przyciąga uwagę. Kolorystyka logotypu jest bardzo świeża, wręcz wiosenna, natomiast offsetowy druk w kolorystyce Pantone przyciąga uwagę.

Dwa kolory są w stanie zbudować w umyśle klienta przeświadczenie, że nasze produkty lub usługi są luksusowe.

Czy idealna wizytówka musi koniecznie kłuć w oczy? Niekoniecznie i doskonale udowadnia to ten właśnie projekt. Do stworzenia wizytówek wykorzystano kredowy, biały papier o gramaturze 350 g oraz metodę suchego tłoku. Prawa część projektu to tłoczone logo oraz imię i nazwisko, a także nazwa stanowiska. W prawej części znalazły się wszystkie dane adresowe i kontaktowe.

Piękne wizytówki to takie, w których pierwsze skrzypce grają delikatne akcenty. Nie chodzi przecież o to, żeby przytłoczyć klienta swoim projektem, ale by zostawić mu nieco miejsca na domysły.

Kolory biały  i granatowy są kolorami bardzo uniwersalnymi i pasują do naprawdę różnych branż. Tym bardziej do tych, gdzie w grę wchodzi czynnik zaufania i przejrzystość zasad.

Wizytówki zostały zalaminowane grubą matową folią – 250 mic – sprawiają wrażenie plastikowej karty. Jest to bardzo ciekawy zabieg. Przy produkcji można zastosować dowolny papier, również papiery barwione w masie. Można wykonać druk cyfrowy, offsetowy lub sitodruk, w zależności od tego jaki chcemy osiągnąć efekt.

Projekt powyższych wizytówek przygotowany został na zlecenie firmy zajmującej się sektorem finansowym. Klientowi zależało, by wykorzystać w projekcie niezwykłe logo firmy. Logotyp jest naprawdę nietypowy i bardzo „agresywny”– przedstawia ryczącego lwa, pod którym widnieje nazwa firmy. Efekt mówi sam za siebie.

Mniej znaczy więcej i potwierdza to powyższy projekt. Wizytówkę zaprojektowano dla radcy prawnego. Klientka chciała mieć takie wizytówki, które będą przestawiały jej ofertę klarownie i ale jednocześnie też delikatnie. Podczas tworzenia projektu zastosowano metodę łączenia dwóch papierów czyli kaszerowanie.