Przy tworzeniu ekskluzywnych wizytówek bardzo ważna jest zarówno prostota, jak i na tzw. efekt wow. Ten efekt można osiągnąć w naprawdę prosty sposób – dzięki wykorzystaniu ogólnodostępnych metod, ale jednocześnie też dzięki nowatorskiemu pomysłowi i zastosowaniu rozwiązań, które przełamują schematy.

 

Charakterystyka wizytówek

Wizytówki dla operatora obrazu miały być nowatorskie, ale jednocześnie nieskomplikowane w formie. Czarny papier Keaykolour Original, którego dwie warstwy połączone zostały przy pomocy metody kaszerowania. Druk został wykonany za pomocą metody hot-stamping, ale dla odmiany nie ze złoceniem czy srebrzeniem, a przez naniesienie czarnej folii Deep Black. Czarny druk na czarnym papierze mógłby się w pierwszej chwili wydawać czymś nierozsądnym, ale jak pokazuje praktyka, litery i cyfry są doskonale widoczne, a finalnie wizytówki prezentują się naprawdę niesamowicie.

 

Zastosowany kolor i jego znaczenie

Do stworzenia projektu wykorzystalano tylko jeden kolor, mianowicie czerń, która pozwoliła nam na osiągnięcie zamierzonego efektu.

  • Czarny – jest kolorem luksusu i niedostępności. Kojarzy się z tajemniczością, elegancją i wysokim standardem. Wizytówki firmowe w kolorze czarnym są więc w pewnym sensie wizualnym przedstawieniem jakości usług świadczonych przez naszego Klienta. Przywodzą na myśl powagę oraz biznesową solidność.

 

Ekskluzywne wizytówki – zastosowane metody

  1. Kaszerowanie wizytówek

Kaszerowanie wizytówek to ich zdobienie, a raczej uszlachetnianie. Dzięki kaszerowaniu możemy skleić dwie albo trzy warstwy papieru, co pozwala nam na uzyskanie grubego projektu. Takie wizytówki są dużo grubsze i sztywniejsze od standardowych co podnosi nie tylko estetykę, ale też trwałość ich trwałość.

  1. Papier barwiony w masie

Do stworzenia projektu wykorzystano papier barwiony w masie. Jest to rodzaj papieru, który został zabarwiony w czasie mieszania masy. Gdy masa papierowa była mieszana, dolano do niej specjalnego barwnika, który pozwolił na uzyskanie pożądanego koloru papieru. Zaletą tego papieru jest jednolity kolor również na krawędziakach wizytówek.

  1. Wizytówki hot-stamping

Hot-stamping to złocenie lub srebrzenie części druku przy wykorzystaniu specjalnej folii hot-stampingowej. W tym  przypadku została zastosowana folia czarna – to bardzo nietypowe i nowatorskie rozwiązanie. W metodzie tej używa się specjalnych matryc przy pomocy których „wprasowuje się” damą folię. Wizytówki wykończone tą metodą cechują się oryginalnością i zwracają uwagę.

 

Źródło: aganet.eu/portfolio-view/czarny-hot-stamping-czarnym-papierze/