Biel wizytówek to bardzo standardowe podejście. Jednakże w niektórych przypadkach trzeba wykorzystać całkiem inne kolory. Najlepiej takie, które odpowiadają identyfikacji wizualnej danej firmy. Dzięki temu podkreślona zostanie jej indywidualność i charakter.

Tak jest też w przypadku zaprezentowanych tutaj wizytówek. Projekt powstał na papierze Stardream Brąz 285 g. Papier ten cechuje się obecnością złotych drobinek, które pięknie mienią się w słońcu. To nadaje wizytówce charakteru i sprawia, że wygląda na przemyślaną.

W centralnej części awersu wizytówki zastosowano złocenie czyli hot-stamping. Logo, brąz i złote dodatki są na tyle dekoracyjne, że awers nie potrzebował już niczego więcej. Wszystkie dane kontaktowe przeniesiono na rewers tak, żeby wizytówka nie stała się zbyt ciężka w odbiorze. Biorąc te wizytówki w dłonie, ma się wrażenie, że papier przypomina powierzchnię pokrytą brokatem, ale nie jest to tandetne. Wręcz przeciwnie, w tej odsłonie wygląda nad wyraz dobrze i po prostu doskonale się sprawdza. Od wizytówki aż bije luksusem i spokojem formy.

 

Źródło: www.drukwypukly.eu/portfolio-view/zlocenie-na-brazowym-papierze