Papier jest podstawą, swoistą bazą wizytówki, dlatego tak ważne jest, żeby był idealnie dobrany. Projektanci materiałów drukowanych doskonale wiedzą, że jeden papier drugiemu nierówny, dlatego też starają się zawsze dobierać go do konkretnej realizacji.

W tym przypadku mamy do czynienia ze srebrnym, metalicznym papierem, który wygląda dosłownie uroczo.

Do wyprodukowania tych wizytówek posłużył papier barwiony w masie Curious Metallics Srebro o gramaturze 300g. Na awersie wizytówki widzimy bardzo przemyślane i delikatne logo firmy, w którym element kwiatka został wykonany metodą puchnącego druku termicznego. Jeżeli przyjrzymy się dokładniej logo, zaważymy, że widać na nim kwiat lnu. Twórcy wizytówki podążali w tym kierunku i przygotowali taki papier, który swoją fakturą będzie przypominał lniany materiał.

Takie pomysłowe połączenie sprawiło, że wizytówki naprawdę dopracowane są w najdrobniejszym detalu, a każdy ich element jest spójny i przemyślany. Celowo nie zastosowano grubego papieru, żeby nie niszczyć tego wrażenia delikatności. Papier posiada średnią gramaturę, a co za tym idzie pozwolił na osiągnięcie zamierzonego efektu.

 

Źródło: www.DrukWypukly.eu