Ekskluzywne wizytówki mogą być czasami stworzone tak, że swoim wyglądem odbiegać będą od tematyki tego, do czego się odnoszą. Tak właśnie jest w przypadku tego projektu.

Wizytówka przeznaczona jest dla salonu masażu, ale zamiast delikatności postawiono w niej na silny akcent. Awers to tłoczony napis „Massage studio”. Liter nie pokryto żadnym kolorem, ale wytłoczono w kredowobiałym papierze o gramaturze 350g. Czyli tak zwany „suchy tłok”.

Nad napisem umieszczono również tłoczone, ale tym razem powlekane złotą farbą koło (kolorystyka Pantone). Całość nabrała akcentu, ale jednocześnie nie stała się zbyt ciężka. Dekoracyjny element zrównoważono u dołu numerem telefonu, który również został nadrukowany złotą farbą. Dzięki temu projekt wygląda jednolicie i elegancko. Połączenie bieli i złota sprawiło, że wizytówka przynosi na myśl wrażenie luksusu, a co za tym idzie, stawia studio masażu w bardzo dobrym świetle. Metoda druku offsetowego pozwoliła na uzyskanie precyzyjnych, ostrych krawędzi, ale jednocześnie też przyjemnych kształtów. Litery w tłoczeniu są zaokrąglone, a to dopełnia element dekoracyjnego. Wizytówkę przyjemnie trzyma się w dłoni, a dobra jakość papieru sprawia, że jest ona również wyjątkowo trwała.

 

Źródło: http://www.drukwypukly.eu/portfolio-view/zlote-tloczenie/