Zazwyczaj w projektach wizytówek stosuje się wręcz przesadny minimalizm. Z racji tego, że są to niewielkie materiały reklamowe, konieczne jest zrezygnowanie ze zbędnych ozdobników. W tym przypadku jest całkiem inaczej, bo wizytówka jest naprawdę bardzo charakterystyczna.

Na kredowobiałym papierze o gramaturze 350g wykonano drukiem puchnącym wypalanym zarysy rysunku, który przedstawia dłonie masażysty na barkach klienta. Zamknięte oczy masowanego przywodzą na myśl odprężenie i spokój, który gwarantuje swoim klientom posiadacz wizytówki.

Z jednej strony takie skomplikowane elementy rzadko kiedy trafiają na wizytówki, z drugiej natomiast gdy są przemyślane, dają doskonały efekt. Tak też było w tym przypadku, nasz wzrok od razu wędruje na wypukły i błyszczący rysunek.

W projekcie tym celowo wykorzystano druk puchnący, ma to bezpośredni związek ze zmysłem dotyku, a tym samym kojarzy się jednoznacznie z masażem. Wizytówki są więc wyjątkowo sensoryczne, a to sprawia, że ich wydźwięk jest jeszcze lepszy. Minimalizm, ale jednocześnie doskonałe przedstawienie przedmiotu usług, czyni te wizytówki niezwykle interesującymi.

 

Źródło: www.drukwypukly.eu/portfolio-view/druk-wypukly-11