kaszerowanie-na-wizytowkach

wizytowki-kaszerowanie

wizytowki-z-kaszeroaniem

Wizytówki kaszerowane czyli papier sklejany z kilku warstw. Awers wizytówki wykonany jest z na papierze białym, kredowym a rewers na papierze czerwonym, barwionym w masie z faktura poziomych prążków.

W przypadku wizytówek drukowanych na maszynach offsetowych najgrubszy papier jaki proporcją drukarnie to 350g. Jeśli chcemy uzyskać większą grubość i sztywność to  najlepszym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą dwóch arkuszy papieru – czyli kaszerowanie. Jeśli połączmy dwa takie same papiery to uzyskamy dzięki temu większą grubość.

W przypadku kaszerowania można też połączyć ze sobą dwa różne papiery, papiery o innej kolorystyce. Tak jak to jest w przypadku wizytówek na zdjęciach. Projekt autorstwa drukarni AGAnet.eu która specjalizuje się w tego rodzaju produkcjach. Rewers wizytówki, czerwony papier barwiony w masie, świetnie pasuje do przodu wizytówki gdzie również użyty jest kolor czerwony np. w logo firmy. Dzięki temu przód wizytówki bardzo  dobrze harmonizuje z tyłem, czyniąc wizytówki bardzo ekskluzywne.

 

Źródło: www.AGAnet.eu